wtorek, 29 marca 2016

Świnka w pomarańczach

Autor: Neville Astely, Mark Baker
Tytuł: "Mała świnka"
Ilustracje pochodzą z bajki animowanej "Świnka Peppa"
Wydawnictwo: Media Zawada Service Sp. z o.o.
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2015
Liczba stron: 24
Wiek dziecka: od 3 do 6 latAutor: Neville Astely, Mark Baker
Tytuł: "Zęby Pana Dinozaura"
Ilustracje pochodzą z bajki animowanej "Świnka Peppa"
Wydawnictwo: Media Zawada Service Sp. z o.o.
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2014
Liczba stron: 24
Wiek dziecka: od 3 do 6 latDzisiejsze spotkanie z rodziną świnek odbywa się pod egidą koloru pomarańczowego. Kolekcja Małego O. jest pokaźnych rozmiarów więc było z czego wybierać.

"Mała świnka" opowiada o kuzynce Peppy i jej małym braciszku, Aleksandrze. Podobnie jak ma to miejsce w ludzkim świecie, malutki prosiaczek wzbudza zachwyt i zainteresowanie wszystkich wokół ze szkodą dla starszego rodzeństwa. Ale większe siostry radzą sobie w ten sposób, że biorą George'a jako dzidziusia i wożą go w wózku. I tu przy okazji mamy konfrontację oczekiwań i stereotypów na tle płci: dziewczynki uważają, że George-dzidziuś jest dziewczynką, z czy nie zgadza się sam zainteresowany. George jako niemowlę jest wymagający i kapryśny, i wie o co może zawalczyć z "mamami" (na przykład o ciastko). W sumie jednak woli biegać swobodnie i bawić się z innymi dziećmi.

"Zęby Pana Dinozaura" mogą posłużyć jako stomatologiczna opowiastka dydaktyczna. Żeby wizyty u dentysty kończyły się miłym wspomnieniem, dzieci powinny codziennie dokładnie myć zęby. I to pokazuje Peppa. Zaś rodzice powinni regularnie prowadzać dzieci na kontrole do gabinetu stomatologicznego. Tylko takie podejście zaoowocuje tym, że tak naprawdę tylko dziecieca maskotka będzie musiała mieć zrobiony porządny przegląd i czyszczenie uzębienia. Tego można dowiedzieć się z drugiej z powyższych książeczek, w której gabinet dentystyczny to nie odosobnione pomieszczenie tortur, lecz sympatyczne miejsce gdzie pracuje miły Pan Słoń - stomatolog.

Jesteśmy oddanymi fanami świnki Peppy i polecamy jej przygody wszystkim! Można się z nich wiele dowiedzieć o życiu dzieci i ich rodziców...Wpis bierze udział w wyzwaniach:

- "Gra w kolory II" na blogu "Moje czytanie " Magdalenardo,
- "Dziecinnie... " na blogu "Czytelnia" Basi Pelc,


- "W 200 książek dookoła świata"


Z lekko południowych klimatów trafiamy znów do mglistej, lecz wesołej Anglii ... ;-)

2 komentarze:

Bardzo lubię czytać komentarze, za każdym razem aż drżę z emocji: a nuż coś nowego się pojawi...

(Aczkolwkiek chamstwa nie zniese ;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...