niedziela, 13 października 2013

Geronimo Stilton "Uwaga na wąsy...nadchodzi Myszogoni!"

Autor: Geronimo Stilton
Tytuł: "Uwaga na wąsy...nadchodzi Myszogoni!"
Ilustracje: Larry Keys
Tłumaczenie: Fabia Nimysz
Wydawnictwo: Firma Księgarska Jacek i Krzysztof Olesiejuk
Wydanie i rok wydania: Wydanie I, 2007
Stron: 128
Wiek dziecka: 6+


Jak się spojrzy na stopkę wydawniczą tej książki, to człowiek zastanawia się o co chodzi i czy to żart, czy rzeczywistość. Gdyby nie to, że w Polsce książkę wydało wydawnictwo Olesiejuk, to pewnie też mielibyśmy do czynienia z myszą redakcją, wystarczy spojrzeć na autora tłumaczenia...

Zgodnie z tym, co znajdujemy na grzbiecie książki, jest to czwarta część większej sagi o szefie wydawnictwa "Echo Gryzonia" myszczyźnie, znaczy myszynie, Geronimie Stiltonie.
Nie znam poprzednich przygód Geronima, ale ta jest wyjątkowo emocjonująca.

Pewnego lipcowego poranka okazuje się, że sztandarowe wydawnictwo Stiltona, gazeta "Echo Gryzonia", nagle znika z wszystkich kiosków. Jego miejsce zajmuje "Wrzask Pantegany", rozpowszechniający informację, że najpoczytniejszy dotychczas dziennik jest na skraju bankructwa. Geronimo idąc do pracy, natrafia następnie na księgarnię, w której od zawsze królowały książki Wydawnictwa Stilton, a tymczasem ich miejsce nagle zajęły książki Wydawnictwa Wrzask. Tym razem ślad jest już wyraźny, bowiem po raz drugi Stilton słyszy, że za tą sprawą stoi tajemniczy szczur o jednym oku. Co gorsza, tajemniczy szczur o jednym oku podkupił lokal, w którym mieściła się redakcja "Echa Gryzonia", a następnie przez telefon Geronimo dowiaduje się, że bank w którym miał swoje depozyty również został przejęty przez złowrogiego konkurenta, i Stilton od tej chwili nie ma żadnych szans na jakiekolwiek dofinansowanie.

Ale Stilton to nie byle jaki myszyn. Odzyskuje czytelników przez bezpośrednią dystrybucję swoich gazet (nawet on sam stoi z gazetami na ulicy) oraz zatrudnia z anonsu Myszogoniego. A ten myszyn, to dopiero ciekawy przypadek! Wpadający wszędzie z tytułowym krzykiem, rzucający na prawo i lewo swoje ulubione hasło "Do stu tysięcy marketingów!" i wierzący w Stiltona jak nikt inny. To właśnie Myszogoni wpada na pomysł jak zdobyć milion.
Wystarczy przecież, że Geronimo zgłosi się do udziału w telewizyjnym quizie "Pułapka na myszy", w którym stawką jest również... ogon uczestnika. Myszogoni wierzy w swojego mocodawcę, ponieważ zna jego możliwości - Stilton jest bowiem intelektualistą i literackim erudytą.


Stilton wygrywa konkurs. Dla ciekawostki podam, że pięć pytań na jakie musi odpowiedzieć główny nasz bohater dotyczy między innymi ludzkiej literatury o wampirach i potworach, gdyż teleturniej nosi tytuł QUIZ-HORROR.

A kim jest tajemniczy szczur o jednym oku i dlaczego w ten sposób pragnął zaistnieć w świecie kultury?
Tego nie zdradzę, ale przyznam się, że czytając co wieczór kilka rozdziałów, mnie samą zżerała ciekawość :)

Starszy synek zauważył czwórkę na grzbiecie książki - będziemy szukać pozostałych przygód Geronima Stiltona. Książeczkę czyta się bardzo dobrze, sama treść jest ilustrowana czcionką oddającą napięcie i akcję, rysunki są pełne akcji i bardzo kolorowe. A jak dotąd, starszego bardzo zaciekawił obrazek z mapą Myszogrodu. Zobaczie sami:I to:

:)))
Ja też bardzo lubiłam jako dziecko analizować mapy (i nadal lubię).

Bierzemy udział w wyzwaniu czytelniczym Magdalenardo "Odnajdź w sobie dziecko".

2 komentarze:

 1. Ja nie umiałam się skupić nawet na Twojej opinii, nie wiem jak małe dzieci potrafią skupić się na całej treści skoro książeczka ma ponad 100 stron. Dla małych dzieci to chyba za dużo, nie? Nawet dla 6-latków.
  Za to fajne ilustracje :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale my nie przeczytaliśmy tego na raz, tylko po 2-3 rozdziały, które są dość krótkie. Te 128 stron przeleci raz dwa, bo treść nie jest napisana maczkiem, tylko jak widzisz, czasem na jednej stronie są dwa zdania i obrazek :)

   Usuń

Bardzo lubię czytać komentarze, za każdym razem aż drżę z emocji: a nuż coś nowego się pojawi...

(Aczkolwkiek chamstwa nie zniese ;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...