środa, 7 sierpnia 2013

"Kicia Kocia poznaje strażaka"


Autor: Anita Głowińska
Tytuł: "Kicia Kocia poznaje strażaka"
Ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo i rok wydania: Media Rodzina, 2012
Stron: 24
Wiek dziecka: 2-6 lat

Cytat z tylnej okładki:
"Kicia Kocia" uwielbiana przez dzieci i wysoko oceniana przez rodziców, w 2011 r. znalazła się na liście "10 wspaniałych" według Krystyny Romanowskiej z kwartalnika RYMS.
I oprawa książeczki, i same przygody kotki są przemiłe. Towarzyszą im rysunki-malunki w wykonaniu autorki opowiastek, wykonane z dbałością o szczegóły, pełne ekspresji i kolorów, i naprawdę bardzo ładne.
Kicia Kocia to mała "dziewczynka", która ma swoje humory, jak każde małe dziecko. W tym przedstawianiu żywych reakcji i zachowania książeczka jest naprawdę prawdziwa. Czytając ją, ma się wrażenie obcowania z przygodami dziecka, a nie zwierzątka; na przykład taka scenka:


Do domu Kici Koci przychodzi z wizytą strażak Jacek, ale kotka jest rozczarowana Jego wyglądem, zupełnie nieprzystającym do jej wiedzy i wyobrażeń o strażakach. Postanawia więc udać się na drzewo, z którego niestety nie może zejść. I wtedy do akcji wkracza strażak Jacek, który wzywa swoich kolegów po fachu. O dziwo, strażacy zwracają się do pana Jacka "komendancie" i kiedy Kicia Kocia ma być zdjęta z gałęzi za pomocą drabiny woła, że to Pan Komandant ma po nią wejść.
 

Specjalnie dla strażaka Jacka włożyła czerwoną sukienkę
 Miłość do Kici Koci przypadkowo udało mi się zaszczepić w małej sąsiadce Karolków. A teraz, już świadomie, zarzuciłam sieć na córeczki mojego Brata. Tyle, że uprzednio nawet nie zajrzałam do treści darowanych książeczek, a teraz delikatnie otwierając strony, przeczytaliśmy z synkami, jak to Kicia Kocia poznaje strażaka.

Przeczytane w ramach wyzwania czytelniczego "Odnajdź w sobie dziecko".

2 komentarze:

  1. Oj mnie się ta książeczka jakoś nie podoba :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Hmm, może rzeczywiście Kicia Kocia nie jest grzeczna, ale nie jest taka zła ;) Muszę koniecznie podejrzeć, co się "dzieje" w jej innych przygodach.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo lubię czytać komentarze, za każdym razem aż drżę z emocji: a nuż coś nowego się pojawi...

(Aczkolwkiek chamstwa nie zniese ;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...