niedziela, 24 marca 2013

Auta: "Złomek i kłopoty z traktorami"

"Złomek i kłopoty z traktorami"
Tłumaczenie: Małgorzata Alicka
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania: 2012
Stron: 32
Wiek dziecka: 3+

Wreszcie przyszła kolej na największą jak dotąd fascynację Karolków - film "Auta".
Lojalnie ostrzegam rodzicieli i nie tylko, zetknięcie się z tym zjawiskiem grozi drenażem kieszeni.
Jeśli chodzi o moich synków, to wydawnictwo Egmont powinno nam chyba zaserwować jakąś stałą zniżkę lub VIP-owski status, gdyż niemal wszystko co wydała ta instytucja o Autach mamy ;)

Opowiadanie "Złomek i kłopoty z traktorami" najpierw poznaliśmy z audiobooka dołączonego do którejś z gazetek. To, i jeszcze jedno opowiadanie, czyta niezrównany Artur Barciś.

Dla nieznających ulubionego zajęcia Złomka, kilka słów o tym. Zardzewiały holownik uwielbia zakradać się nocą na łąkę, na której śpią zmęczone pracą traktory. Podjeżdża po cichutku do takiego i trąbiac znienacka, budzi go. Wystraszony traktor robi fikołka do tyłu i leży na plecach, czyli kabinie. Słychać chlupiące w baku paliwo, po czym po chwili z rury wydobywa się hmmm, odgłos, przypominający, no sami się domyślcie co. A Złomek kwituje to stwierdzeniem, że traktory są durne.

"Złomek i kłopoty z traktorami" jest jakby uzupełnieniem historii. To samodzielne opowiadanie o tym jak traktory odegrały się na Złomku za to, ze nie pozwala im się wyspać po ciężkim dniu pracy .
Na kilka dni przed wyścigiem inaugurującym otwarcie nowego toru wyścigowego w Chłodnicy Górskiej, auta-mieszkańcy postanawiają wyasfaltować drogę prowadzącą na nowy stadion. Niestety, w nocy Złomek i Zygzak muszą uciekać z łąki, na której Złomek koniecznie musiał postraszyć traktory, bo tym razem goni ich "opiekun" traktorów, straszliwy kombajn Heniek.

Przypadkowo niszczą świeżo położony asfalt. Wójt Chłodnicy przeprowadza śledztwo i winni naprawiają drogę. Ale sytuacja się komplikuje, ponieważ po następnej nocy droga znów jest zniszczona! Tym razem to sprawka traktorów, które w ten sposób chcą zemścić się na Złomku.
Na szczęście wszystko dobrze się kończy, droga jest gotowa na czas, a traktory przyprowadzone na stadion kibicują Zygzakowi, który wygrywa wyścig. 

Przeczytane w ramach wyzwania "Odnajdź w sobie dziecko".


PS. Gorąco polecam wersję audio. Warto posłuchać interpretacji Pana Artura Barcisia.
Jest re-we-la-cyjna.
My słuchaliśmy z takiej wersji:3 komentarze:

 1. Oj to by mnie chyba nie zachwyciło...
  ale pamiętam, że chłopcy mojej siostry jakiś czas temu chciały każdą książeczkę i każdy gadżet z serii "Auta".

  OdpowiedzUsuń
 2. zobaczysz, sama się przekonasz jak to jest :):)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój synek marzy o tej książce. Ale przekopałam Internet nigdzie nie można dostać. Pomocy

  OdpowiedzUsuń

Bardzo lubię czytać komentarze, za każdym razem aż drżę z emocji: a nuż coś nowego się pojawi...

(Aczkolwkiek chamstwa nie zniese ;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...