piątek, 29 marca 2013

Bajki rozkładanki: Trzy małe świnki

Tytuł: "Trzy małe świnki"
na podstawie baśni angielskich
Tekst polski: Iwona Krynicka
Ilustracje: Tony Wolf
Wydawnictwo: Wilga
Rok wydania:  2009 - Giunti-Mediolan-Florencja, edycja 2011 - Warszawa
Stron: 12
Wiek dziecka: 3-6 lat
Zdjęcie pochodzi ze strony wydawnictwa.
Długo szukałam książeczek dla dzieci, w których po otworzeniu stron pokazują się przestrzenne obrazki, oj długo. Wydawnictwa preferują teraz raczej książeczki z okienkami. A ja tak bardzo chciałam pokazać moim synkom taką właśnie książkę, gdzie powstaje domek, drzewa stoją, a po pociągnięciu paska wysuwa się postać. Takie 3D z lat siedemdziesiątych ;)
Ale w końcu udało się!
Myślę, że większości znana jest treść bajki o trzech świnkach, które postanowiły wybudować sobie domki. Powstały więc: domek ze słomy, domek z drewna i patyków, a tylko najstarsza świnka postawiła domek murowany. Jak trwałe to były budowle okazało się już wkrótce, bowiem w okolicy zjawił się głodny wilk. Świnki schroniły się w murowanej chatce, a wilk, który nie mogąc pokonać solidnych drzwi i zakratowanych okien wlazł kominem prosto w rozpalone w kominku ognisko, w końcu uciekł gdzie pieprz rośnie.

Młodszy synek po przeczytaniu i obejrzeniu tej bajki nie może wyjść ze zdumienia jak to się stało, że wilkowi palił się ogon i pupa. I zagląda do domku myśląc, że zobaczy co jest w środku.

Przeczytane w ramach wyzwania czytelniczego "Odnajdź w sobie dziecko".

1 komentarz:

Bardzo lubię czytać komentarze, za każdym razem aż drżę z emocji: a nuż coś nowego się pojawi...

(Aczkolwkiek chamstwa nie zniese ;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...