niedziela, 17 marca 2013

Toy Story

"Toy Story"
Tłumaczył: Marek Karpiński
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 1996
Stron: 24
Wiek dziecka: 3+
Ilustracje w książce pochodzą z filmu animowanego „Toy Story” wytwórni Disney Pixar (1995).

Wśród zabawek Andy’ego rolę przywódcy i ulubieńca chłopca gra szeryf Chudy. Ale sytuacja ulega zmianie, kiedy do grona przybywa, jako nowy prezent urodzinowy, astronauta Buzz Astral. Chudy próbuje pozbyć się konkurenta. Niestety obaj trafiają w ręce niejakiego Sida, sąsiada Andy’ego, który z upodobaniem niszczy zabawki, znęca się nad nimi i tworzy „mutanty”. To traumatyczne zdarzenie otwiera oczy Buzzowi na fakt, że nie jest prawdziwym zdobywcą kosmosu, lecz jedynie zabawką. W obliczu wspólnego niebezpieczeństwa Chudy też zmienia swoje nastawienie do Buzza, a dzięki perswazjom Chudego Buzz zaczyna rozumieć, że istnieje po to, by dzieci były szczęśliwe (a nie po to by zdawać sprawozdania z podróży kosmicznych).
Będąc zaledwie o 5 kroków od domu Andy’ego bohaterowie nie mogą się do niego przedostać. W końcu organizują bunt zmutowanych zabawek i wydostają się z więzienia u Sida. Aby tego dokonać ujawniają, że poruszają się i mówią, wywołując panikę u nieznośnego chłopaka. By jednak powrócić do Andy’ego, muszą go dogonić, ponieważ chłopiec właśnie przeprowadza się na inny koniec miasta.

„Toy Story” to opowieść nie tylko o zabawkach, przede wszystkim o przyjaźni i dzieciństwie. Od wielu lat staje się ulubioną bajką kolejnych pokoleń chłopców. Karolki również połknęły tego bakcyla :)
Czytane wielokrotnie Karolkom w ramach wyzwania "Odnajdź w sobie dziecko".
 

1 komentarz:

  1. Sama lubiłam wszystkie bajki Disneya, dobrze się czytają i mają piękne ilustracje.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo lubię czytać komentarze, za każdym razem aż drżę z emocji: a nuż coś nowego się pojawi...

(Aczkolwkiek chamstwa nie zniese ;))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...